Kathode is niet wat wordt gelast, gerold of getrokken. Inkoopteams die alleen het LME-kopernummer van 3- maanden bekijken -$ 14.550 per tonop 10 oktober, op$ 255,50 (+1.79%) op de dagEn+2.04% van de week- missen de laag die hun factuur daadwerkelijk verplaatst. De laag in kwestie is defabricage premie: de kosten voor het omzetten van klasse A-kathode in walsdraad, stroomrail, buis, plaat, strip, plaat of folie. Voor alle zeven gangbare C11000-productvormen werd die premie tussen het derde en vierde kwartaal van 2026 groter, maarniet uniform. Folie en busbar zijn met 21-22% verbreed. Plaat verbreed met 17%. De implicatie voor kopers in het vierde kwartaal is dat het LME-regelitem niet langer het enige is waarover wordt onderhandeld. - De conversiepremie is nu het tweede bewegende doel op de offerte.
Waarom de fabricagepremie nu belangrijk is
Gedurende de eerste drie kwartalen van 2026 was het koperverhaal bijna volledig een LME-verhaal. Het LME 3-maands gemiddelde voor 2026 bedraagt grofweg$ 14.370 per ton- ongeveer41% hierbovenhet gemiddelde over het hele-jaar 2025. Voor inkoopteams met een vast LME-plus-premiecontract was de LME-lijn de volatiele en de fabricagepremie de stabiele.
Die scheiding is niet langer zuiver. Drie drukgroepen zijn ook begonnen met het verplaatsen van de conversielijn:
Energiekosten.De Europese elektriciteits- en aardgascontracten die in 2026 zijn verlengd, liggen 10 tot 15% hoger dan in het vierde kwartaal van 2025. Noord-Amerikaanse fabrieken met net-aangekochte stroom zagen een vergelijkbare stijging. Aziatische fabrieken met blootstelling aan waterkracht zijn beter geïsoleerd, maar betalen nog steeds meer voor anode en aardgas.
Economie van schrootherstel.Hogere LME-prijzen hebben de bodem voor koperschroot nr. 1 en nr. 2 aangescherpt. Fabrieken die rekenen op interne backfeed van schroot om primair materiaal te subsidiëren, moeten dat schroot nu markeren-om-dat schroot op de markt te brengen tegen LME-gerelateerde prijzen, waardoor de spread kleiner wordt en de geciteerde conversiepremies-primair worden verhoogd.
Toewijzing van molencapaciteit.Het vierde kwartaal is de seizoenspiek voor de vraag naar transformator-, rail- en magneetdraden. Fabrieken in deze segmenten hanteren langere doorlooptijden en geven prioriteit aan hogere-speciale marges en toleranties, waardoor de totale conversiepremie zelfs voor standaardproducten toeneemt.
Het nettoresultaat: defabricage premievoor de gemiddelde C11000-productvorm verbreed metongeveer $ 150 - $ 800 per tontussen Q3 en Q4 2026. Het onderstaande diagram kwantificeert de verschuiving vorm voor vorm.
Oktober 2026 Marktmomentopname
| Indicator | Waarde (10 okt 2026) | Wat het betekent voor C11000 |
|---|---|---|
| LME 3 maanden koper | $ 14.550 / ton | +$ 255,50 (+1.79%) op de dag; +2.04% van de week |
| LME contant versus 3 maanden | +$ 10–14 / ton | Milde backwardation; snelle kathode nog steeds strak |
| LME YTD-gemiddelde voor 2026 | ~ $ 14.370 / ton | +41% versus het gemiddelde over het volledige-jaar 2025 |
| LME-gemiddelde over het hele-jaar 2025 | $ 10.180 / ton | Referentiebasislijn voor vergelijking op jaarbasis |
| Yangshan koperpremie | ~$120/ton | Buiten de septemberpiek van $ 124; De fysieke vraag in Azië is nog steeds stevig |
| LME magazijnvoorraden | ~242.975 ton | Opname na-vakantie; strakke ex-Azië |
| COMEX-koperaandelen | ~700.000 ton | Een daling ten opzichte van de septemberpiek van 762.000 ton |
| US Section 232 koper-tariefdeadline | Zacht nee (30 sep 2026) | Geen plicht opgelegd; beoordeling blijft open |
| Chileense koper-goudmijn | Eerste-staking ooit sinds 7 oktober | Concentraat aanbodrisico; verfijnde impact binnen 2-4 weken |
De afhaalmaaltijd: de LME-lijn is strak, maar deregionale premieis stabiel en defabricage premieis wat zich nu verbreedt. De combinatie betekent dat C11000-facturen in het vierde kwartaal tegelijkertijd door alle drie de lagen worden aangestuurd, en niet alleen door het LME-nummer.
C11000 Equivalente kwaliteitsmodule
C11000 is het werkpaard van de elektrolytische Tough Pitch (ETP) kopersoort, gespecificeerd alsMinimaal 99,90% Cuwaarbij de zuurstof wordt gecontroleerd in het bereik van 0,02–0,04% van de harde- toonhoogte. Er wordt naar dezelfde chemie verwezen in verschillende nationale normen. Voor inkoopteams die tekeningen ontvangen waarin de ene benaming wordt gespecificeerd en moeten inkopen bij fabrieken die gecertificeerd zijn voor een andere, brengt de onderstaande tabel de equivalenten in kaart.
| Aanduidingssysteem | Cijfercode | Andere veel voorkomende namen | Belangrijke opmerkingen |
|---|---|---|---|
| UNS (VS) | C11000 | Elektrolytische Tough Pitch (ETP) | ASTM B152, B187, B49, B280 basiskwaliteit |
| NL (Europa) | CW004A | Cu-ETP | EN 1652, EN 12163, EN 12449 |
| GB/T (China) | T2 | - | GB/T 5231, GB/T 1527/1530/2040 |
| JIS (Japan) | C1100 | - | JIS-H3100, H3200, H3300 |
| DIN (Duitsland) | 2.0065 | E-Cu58 | DIN 1787 / EN 13601 |
| BS (VK) | C101 | - | BS EN 1652 |
| ISO | Cu-ETP | - | ISO1336 |
Specificeer voor toepassingen met hardgesoldeerd materiaal of waterstof-atmosfeerC12200 (DHP) instead; residual oxygen in C11000 can cause hydrogen embrittlement at the joint. For applications requiring higher electrical conductivity (>101% IACS) of vrij van zuurstof, specificeerC10200 (OFHC)ofC10100 (OFE).
Fabricage Premiumladder per productvorm - Q3 versus Q4 2026
De fabricagepremie is de meest onderhandelbare regel op een C11000-factuur. Het is ook het meest variabel. Het onderstaande diagram toont het typische midden- Q3 en het indicatieve midden- Q4 voor zeven veel voorkomende productvormen, gesorteerd op premiumomvang (de hoogste bovenaan).

C11000-fabricagepremie per productvorm: Q3 (augustus-september 2026) typisch midden- versus Q4 (oktober 2026) indicatief midden-. Premies in USD per ton boven LME Cu contant of afrekening over 3- maanden. In de rechterkolom-wordt het verbredingspercentage van het derde kwartaal naar het vierde kwartaal weergegeven. Folie en rail werden het snelst breder; plaat verwijdde zich het langzaamst.
| Productvorm | Typische premie voor het derde kwartaal (USD/t boven LME Cu) | Indicatieve premie voor het vierde kwartaal (USD/t boven LME Cu) | Q3 → Q4 verruiming |
|---|---|---|---|
| Folie (opgerold, < 0,1 mm) | $3,800 | $4,600 | +21% |
| Buis (getrokken, loodgieterswerk/ACR) | $2,700 | $3,200 | +19% |
| Strippen (precisie, < 3 mm) | $1,600 | $1,900 | +19% |
| Plaat (koudgewalst-, > 3 mm) | $1,400 | $1,650 | +18% |
| Plaat (zwaar, > 6 mm) | $1,200 | $1,400 | +17% |
| Busbar (rechthoekig, opgerold) | $900 | $1,100 | +22% |
| Walsdraad (8 mm, continu gegoten) | $700 | $850 | +21% |
Het patroon is informatief. De twee vormen met de grootste procentuele verbreding -stroomrail (+22%)Enfolie (+21%)- bevinden zich aan de tegenovergestelde uiteinden van het complexiteitsspectrum. Busbar heeft een eenvoudige vorm, maar de sterke toename van de vraag naar transformatoren en datacentra heeft de capaciteit van de walsmolens vergroot. Folie is de meest complexe vorm en het meest energie-intensief-om te produceren. Beide groeiden sneller dan het gemiddelde.
Buis en stripmet 19% uitgebreid. De vraag naar buizen wordt gestimuleerd door renovaties van sanitair, ACR-uitbreidingen (air-airconditioning en koeling) en de transitie naar- warmtepompen. De vraag naar strips wordt gedreven door EV-batterijconnectoren, transformatorwikkelingen en precisie-elektronica.
Plaat en bladhet minst verbreed (17-18%). Dit zijn de vormen met het hoogste- volume, en de fabrieken die ze produceren hebben de meest stabiele capaciteit. Het zijn ook de formulieren waarbij de LME-regel het grootste deel van de eindfactuur uitmaakt, dus de LME-beweging doet meer werk aan de hoofdprijs.
Voor eenKoper van walsdraad C11000, is het hoofdnummer belangrijker dan de conversiepremie. Voor eenC11000 foliekoperkan de conversiepremie een kwart van de factuur bedragen.
Formulier-via-Formulier Q4 Inkoopopmerkingen
Walsdraad (8 mm, continu gegoten)
De eenvoudigste vorm om - een enkele hete- rollende pass te maken van een continu-gegoten staaf - en de vorm met de laagste conversiepremie. De verruiming in het vierde kwartaal werd voornamelijk veroorzaakt doorschroot-backfeed-economie: hogere LME-prijzen hebben de bodem onder de nr. 1 koperschroot verhoogd, waardoor de interne marge van de fabriek is gecomprimeerd en de conversiepremie voor de hoofdprijs- hoger is geworden. De levertijden voor standaard 8 mm staaf zijn nu6–8 wekenvoor Q1 2027 bezorgmomenten.
Busbar (rechthoekig, opgerold)
Busbar is geometrisch eenvoudig maar logistiek strak. De verbreding in het vierde kwartaal werd veroorzaakt doorvraag naar transformatoren en datacentra-waardoor de capaciteit van de wals-fabriek vooruit is gegaan. Vertinde- stroomrail heeft een extra$200–$400/tover kaal. Verzilverd-verguld voegt er nog een toe$1,500–$2,500/t. Als uw tekening beplating specificeert, vergrendelt u de beplatingspremie afzonderlijk van de koperpremie.
Plaat (zwaar, > 6 mm)
Plaat is de vorm die het meest wordt blootgesteld aan degrondbus, schakelapparatuur en grote transformatoreindmarkten-. De vraag in het vierde kwartaal is stevig, maar niet zo krap als bij de strip- en buissegmenten. Plaatkopers hebben de meeste invloed om in het vierde kwartaal over de conversiepremie te onderhandelen, omdat de LME-lijn het grootste deel van de factuur vertegenwoordigt en fabrieken bereid zijn de conversie te verlagen om het volume te winnen.
Plaat (koudgewalst-, > 3 mm)
Plaat is een werkpaardvorm die wordt gebruikt bij dakbedekking, bekleding, railmanteling en algemene fabricage. De verruiming in het vierde kwartaal is gematigd. Kopers moeten op lettentemperatuurspecificatie: een tekening die H02 (half-hard) versus H04 (volledig-hard) versus O60 (zachtgegloeid) specificeert, verandert de conversiekosten met5–15%. Als uw toepassing dit toelaat, geeft het specificeren op hardheidsbereik in plaats van op naam de walserij de flexibiliteit om de goedkoopste conforme route te kiezen.
Strippen (precisie, < 3 mm)
Strook is de plaatvorm met de hoogste-precisie en de meest blootgestelde vormEV-batterij, transformatorwikkeling en elektronicavraag. De uitbreiding in het vierde kwartaal werd veroorzaakt door capaciteitsbeperkingen bij de precisiewalserijen. Tolerantie en oppervlakte-afwerkingsvereisten zijn belangrijk: ±0,02 mm tolerantie met spiegelafwerking kan nog een extra tolerantie toevoegen15–25%aan de conversiepremie.
Buis (getrokken, loodgieterswerk/ACR)
De vraag naar buizen in het vierde kwartaal wordt gedreven door derenovatiecyclus voor sanitair, ACR-uitbreiding (air{0}}airconditioning en koeling) en de overgang naar de- warmtepomp. Voor getrokken buizen zijn meerdere koude-trekgangen en tussentijdse ontlatingen nodig. Daarom bevindt de conversiepremie zich in het midden van de ladder. De levertijden van getekende buizen zijn nu10–14 wekenvoor standaardmaten;14–20 wekenvoor niet-standaard of hoge- ACR-specificaties.
Folie (opgerold, < 0,1 mm)
Folie is de meest complexe vorm en degene met de grootste absolute conversiepremie. De verruiming in het vierde kwartaal werd veroorzaakt doorenergiekosten(foliewalsen is een van de meest energie-intensieve koperprocessen) en doorEV-batterij, lithium-ion-stroomcollector en elektronica-afschermingvraag. Folie is ook de vorm waar het meest aan wordt blootgesteldschroot verlies: randafwerking van het walsproces keert terug naar de smelterij en dat schroot moet worden gemarkeerd-om- tegen LME-gerelateerde prijzen op de markt te worden gebracht, waardoor de totale conversiepremie omhoog gaat.
Inkoopstrategie voor het vierde kwartaal per vorm
Voor C11000-kopers die de Q4-uitgaven voor meerdere productvormen beheren, vallen vijf tactische punten op:
Onderhandel over de conversiepremie los van de LME-clausule.Eén enkel LME+premienummer is handig, maar verbergt de conversiepremie. Vraag naar de twee uitgesplitste cijfers en vergelijk de conversiepremie met de vorm-specifieke bereiken in dit artikel.
Vergrendel het Q1 2027-volume nu op de strakke formulieren.De levertijden voor folie, buizen en rails worden langer. AQ1 2027 leveringstermijn besteld in oktober stelt de positie op de productiekalender veilig.
Specificeer de temperatuur op hardheidsbereik, niet op naam.H02 versus H04 versus O60 verandert de conversiekosten met 5–15%. Een tekening die "half-hard, 60–75 HV" toestaat, geeft de molen de goedkoopste conforme route.
Vraag naar de schroot-backfeed-economie.Een fabriek die veel intern afval verwerkt, recupereert een marge die de koper niet op de factuur kan zien. Als de afvalratio van de fabriek hoog is, kan er ruimte zijn om de conversiepremie naar beneden te onderhandelen.
Afzonderlijke beplating en tolerantie van de koperpremie.Specificaties voor vertinnen-, verzilveren- en nauwe- toleranties kunnen elk 10-25% toevoegen aan de conversiepremie. Onderhandel erover als afzonderlijke regelitems, zodat het koper-en-fabricagegedeelte van de factuur zichtbaar blijft.
Veelgestelde vragen
Vraag: Is de fabricagepremie hetzelfde als de regiopremie?
A: Nee. De regionale premie dekt vracht, verzekering, financiering en invoerrechten om de kathode van een magazijn naar een fabrikant te krijgen. De fabricagepremie bestaat uit de kosten voor het omzetten van de kathode in de voltooide C11000-productvorm. Samen vormen ze het onderdeel 'af fabriek geleverd' van een C11000-factuur; de LME-lijn is het derde onderdeel.
Vraag: Waarom is de fabricagepremie zo verschillend tussen walsdraad en folie?
A: Opbrengstverlies, energie-intensiteit en het aantal processtappen. Walsdraad is een warmgewalst product in één-passage- met een rendement van ~98%. Folie is een meervoudig -koud-gewalst product met energie-intensief tussentijds uitgloeien en rand-afsnijdsel op elke stand. Het rendements- en energieverschil zie je direct terug in de conversiepremie.
Vraag: Zal de fabricagepremie blijven stijgen naar Q1 2027?
A: Het hangt af van de energiekosten en het LME-niveau. Als LME Cu boven de $14.000/ton blijft en de energiecontracten in de buurt van het huidige niveau blijven, zal de conversiepremie in het kwartaal waarschijnlijk nog eens met 5-10% stijgen.1 2027. Als LME corrigeert naar $13.000-$13.500/ton, zullen de conversiepremies waarschijnlijk gelijk blijven.
Vraag: Moet ik nu een contract met een vaste prijs van zes of twaalf maanden afsluiten?
A: Een contract met een vaste-prijs vergrendelt de LME-referentie en de conversiepremie samen. In de huidige omgeving is het voordeel bescherming tegen verdere stijgingen van de LME. Het nadeel is dat je de kans mist als LME corrigeert. De standaardbenadering is een variabel-LME-contract met een vaste conversiepremie -. Dit legt de LME-beweging in beide richtingen vast, terwijl de lijn waarover u daadwerkelijk kunt onderhandelen, wordt vergrendeld.
C11000 Productaanbod
Wij leveren C11000 elektrolytisch koper met een harde spoed in alle belangrijke productvormen. Standaard productiebereiken worden hieronder weergegeven; niet-standaardformaten, temperaturen en oppervlakteafwerkingen zijn op aanvraag verkrijgbaar.
| Productvorm | Maatbereik | Temperatie/afwerking | Normen |
|---|---|---|---|
| C11000 walsdraad | 8 mm continu gegoten | Zoals-getekend | ASTM B49; EN 1977; GB/T 3952 |
| C11000-rail | Dikte 3–20 mm, breedte 20–200 mm | H02 (half-hard); vertind-verguld, verzilverd-verguld optioneel | ASTM B187; EN 13601; GB/T 5585 |
| C11000 plaat en plaat | Dikte 0,5–50 mm, breedte tot 1.500 mm | O60 / H02 / H04 | ASTM B152; EN 1652; GB/T 2040 |
| C11000-strook | Dikte 0,1–3,0 mm, breedte tot 600 mm | O60 / H02 / H04; precisietoleranties beschikbaar | ASTM B152; EN 1652; JIS-H3100 |
| C11000 buis (getekend) | Buitendiameter 4–100 mm, wand 0,5–5,0 mm | O60 (gegloeid); H58 voor ACR | ASTM B88, B280; EN 1057; GB/T 18033 |
| C11000 folie | Dikte 0,01–0,1 mm | O60 (zachtgegloeid) | ASTM B370; EN 1652 |
Alle formulieren worden geleverd met volledige testcertificaten en kunnen op verzoek worden geleverd met inspectie door een derde partij, dimensionale rapporten en oppervlakte-afwerkingscertificering-.
Vraag een C11000-offerte aan
Stuur ons uw productformulier, specificatie, hoeveelheid en leveringstermijn. We sturen u binnen 48 uur een formele indicatieve offerte terug, waarbij de LME-referentie, de regionale premie en de fabricagepremie als afzonderlijke regelitems worden uitgesplitst. Equivalente kwaliteiten (CW004A, T2, C1100, 2.0065, C101) geleverd onder hetzelfde kwaliteitssysteem.







